x
Amacımız

Vakfımız Alevi Kurumlarının ve Alevi İnanç Önderlerinin İnanç ile ilgili Eğitim çalışmalarını teşvik eder. Gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’da yaşayan Alevi toplumunun ihtiyaçları doğrultusunda Alevi inancı ile ilgili yapılacak eğitim projelerini destekler. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin burs ihtiyacını karşılamak için Eğitim Bursu bulunmasına yardımcı olur.

  • Uluslararası Alevi Vakfı ilk etapta bir çok dilde olacak Eğitim ve Etkinlikleri teşvik eder ve bu şekilde 1400 yıllık Alevi İnanç tarihinin ve yaşam felsefesini Dünyanın her yerinde olan yeni nesillere aktarılmasını sağlar.
  • Bunun için Alevilikle ilgili görsel, yazılı ve sözlü nakledilen bilgileri ve malzemeleri toplama ve arşivleme çalışmaları yürütülmesini destekler. (Örneğin Film, Video, Ses kayıtları, el yazma Kitaplar, Dergiler, vs.).
Şartlar & Koşullar

Vakfımız Alevilikle ilgili görsel, yazılı ve sözlü nakledilen bilgileri ve malzemeleri toplama ve arşivleme çalışmaları yürütülmesini  (Örneğin Film, Video, Ses kayıtları, el yazma Kitaplar, Dergiler, vs.) destekler. Bunun yanısıra ve Alevilik ile ilgili  akademik tez çalışmalarını destekler.

 

İletişim:

Tel: 00 49 162 1605808

E-Mail:  egitim@alevi-vakfi.org